5 fakti par mūsu veidoto papīru
Tāpat arī zero waste kustība, kura aicina sabiedrību pēc iespējas mazāk izmantot vienreizlietojamas lietas, tostarp, papīra dvieļus, tā vietā izmantot materiālus, kas izmantojami atkārtoti. Un mēs esam priecīgi, ka šobrīd daudzi dokumenti vairs netiek printēti,bet parakstīti elektroniski un sabiedrība kopumā vairāk pievēršas tam, lai patērētu mazāk jaunu resursu. Un tomēr makulatūra joprojām rodas un tā joprojām jāpārstrādā
Pirms pieciem gadiem mums radās doma, ka mēs varētu pārstrādāt papīru. Ne industriāli, bet pēc (gandrīz) sentēvu metodēm. Šajā ierakstā esam apkopojuši 5 lietas, kuras der zināt saistībā ar mūsu veioto papīru.
#1 Pārstrādājam papīru dodot tam vēl vienu iespēju;
Jebkura mūsu izgatavotā papīra loksne ir pārstrādāta no vecās makulatūras. Makulatūra tiek sasmalcināta, izmērcēta un tad tiek izlieta jauna papīra loksne.
#2 Pārstrādātajā papīrā iestrādājam augu sēklas;
Saskaroties ar skaistām apsveikuma kartītēm, bet praksē nezinot, kur tās pielietot tālāk, radās doma par kartītēm, kuras iespējams iestādīt podiņā vai dārzā / bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem/. Mēs izgatavojam papīru, kuru iespējams iestādīt zemītē un no tā sāks dīgt augi.
#3 Papīra liešanas darbnīcās aicinām būt atbildīgiem pret vidi un parādām, kā to var darīt;
Atkritumu kalni, tostarp, makulatūra ir ievērojami apjomīgi. Mēs zinām, ka ar savu pārstrādi neatrisināsim globālu problēmu, bet mēs ar savu piemēru un stāstu varam nodot ziņu sabiedrībai, ka katrai mazākajai rīcībai ir rezultāts. Mums patīk teiciens
"Think global, act local" kas pilnībā raksturo mūsu vīziju un darbību.
#4 Veidojam produktu ar stāstu un vērtību;
Pirms 5 gadiem tika uzsākti rokas lējuma papīra izgatavošanas mēģinājumi vīramātes vannasistabā. Mums ir draugi un paziņas, kuri atdod savu veco makulatūru, uzņēmumi, kuri sūta pāri palikušos reprezentatīvos materiālus, mantojums no mūsu mājas iepriekšējiem saimniekiem. Tas viss kopā un jaunā papīrā ar jaunu sūtījumu un misiju.
Katra mūsu papīra loksne ir vesels stāsts.
#5 Rādām piemēru, kā darīt savādāk.
Papīra liešanas darbnīcās mēs rosināsim katru dalībnieku apzināt savu ietekmi uz apkārtējo vidi, to, cik mēs katrs esam sasitīti ar dabu un tajā notiekošajiem procesiem. Tāpat dalībnieki apgūst papīra pārstrādes procesu, kā tas notiek rūpnīcā un kā to mēs varam izdarīt paši.
Turi acis, ausis vaļā!
Mums apkārt ir daudz informācijas un visu, ko mēs nezinām, iespējams atrast interneta dzīlēs. Tomēr ikdienas gaitā un steigā ne vienmēr sanāk apgūt jaunas zināšanas ,vai meklēt jaunu informāciju sevis pilnveidošanā, jo steiga, darbi un pienākumi aizņem mūsu laiku.
Vieta,kurā dzīvojam ļauj mums būt līdzsvarā-iziet ārpus mājas un būt viens pret viens ar dabu. Tā mums ir tuva un tajā notiekošie procesi ir svarīgi, bet ,ziniet, neesam mēs eksperti biotopu jautājumos vai sugu noteikšanās, kā arī daudzos citos jautājumos mēs tikai taustāmies un apgūstam informāciju .
Tādēļ ir ļoti vērtīgi komunicēt un būt draugos ar dažādu cilvēku loku, jo nekad nevari zināt, kad kāds tev atklās kaut ko jaunu vai iemācīs. Un pavisam nejaušās tikšanās var būt nozīmīgi mūsu dzīves pavērsieni.
Mēs arī zinām to, ka cieņpilna komunikācija spēj paveikt daudz un palīdzēt izdarīt jaudīgus darbus kopā.
Kā izrādās mēs visu šo laiku bijām [un joprojām esam] klātesoši brūngalvainajai henotēkai. Kas tā ir? Tā ir īpaši aizsargājama ķērpju suga un to mēs uzzinājām tikai pateicoties jauniem kontaktiem. Rentāte Kaupuža ir sugu un biotopu aizsardzības jomas eksperts, kura atrada pie mums šo īpašo ķērpi un reģistrēja to dabas aizsardzības pārvaldes datu bāzē.
Mums tas bija īpašs notikums un saviļņojums. Vienmēr gribējām, lai mūsu īpašumā ir aizsargājamās augu vai dzīvnieku sugas. Tieši tādēļ tik ļoti novērtējam Renātes ciemošanos un atradumu. Tagad mūsu vecās kūts ēkas siena ir reģistrēta dabas aizsardzības pārvaldes datu bāzē.
Garā stāsta īsā doma ir par to, cik nozīmīgi ir kontakti un saziņa, jo kāds cits var vienmēr redzēt un zināt vairāk un palīdzēt.
Daudz tikšanos, zināšanu un emociju mūs sagaida.
Priecāsimies jūs satikt mūsu radošajā lauku sētā "Leiceiši" !
5 lietas, ko dāvināt Ziemassvētkos [piebilde] RADĪTS LATGALĒ
Jāsaka godīgi-mūsu ģimenē gandrīz visiem patīk šie svētki un jo īpaši Ziemassvētku gaidīšanas un gatavošanās laiks. Jā, tie ir palikuši komerciāli svētki, bet ,ja saglabā to īsto un patieso vienkāršību, tad tie ir ģimeniski, sirsnīgi un pozitīvu emociju svētki.
Lielās reklāmas un komerciālos pasākumus var apiet ļoti elementāri: iegādājoties vietēja uzņēmuma ražoto,veidoto preci, atbalstot vietējos. Arī ikdienā mēs paši praktizējam šādu ieradumus-dāvanās izvēlēties vietējo uzņēmumu radītās preces.
Tādēļ mēs aicinām ,Tevi lasītāj, apskatīt, ko mēs un mūsu draugi piedāvā ne tikai svētkos,bet arī ikdienā. Šis ieraksts būs mazāk par 5 lietām, bet vairāk par 5 vietējiem uzņēmējiem, kuri rada foršas lietas un tu vari mūs atbalstīt.
Tā īstā un vienīgā
Tā vietā bija vien nātru, kazeņu, mežrožu mudžeklis visapkārt. Un tā tur bija.-Leiceišu māja. Jānis Leiceišos iemīlējas no pirmā acu skatiena. Jā, šāda mīlestība pastāv. Man šī sajūta uzreiz tāda nebija, bet ticēju Jānim. Es arī nebiju tik prasīga vai domās jau izveidojusi savu sapņu māju. Vienkārši paļāvos un ne mirkli nenožēloju.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.